İletişim Formu
 Hesap Oluştur!  Şifre Hatırlat! E-Posta : Şifre :ZEHİRLİ ÇUBUK!

Sokakta, durakta, parkta, cafede, evde her yerde! Ellerinde bir zehirli çubuk, emip duruyorlar. O zehirli dumanı ciğerlerine kadar çekip üfleyerek, önce kendilerine, sonra çevrelerine zarar veriyorlar. Liseli kızlar, tüyü bitmemiş erkekler, hatta çocuklar bile emiyor zehirli çubuğu.


Erkek veya kadın hiç farketmez kimin içtiği. Tek bildiğim bir şey var ki, o da insanların bilerek zehir tükettikleri, havamıza, suyumuza ve sayısız canlıya zarar verdikleri.

Fakat sigara içen kadın olunca daha rahatsız eden bir görüntü çıkıyor ortaya. Bir kadın = bir anne olarak düşününce, o şefkatli ellere zehirli bir çubuk hiç yakışmıyor. Hamile olduğu, bebeği kucağında olduğu halde rahatça sigara içen annelere lütfen diyorum. Binbir emekle dünyaya gelen yavruları göz göre göre zehirlemek reva mıdır?
Evimde sigara içilmesine asla izin vermiyorum. Tertemiz evimi, misafir dahi olsa kimsenin zehirli dumanıyla kirletmeye hakkı yok!

Sigara içen bir kadının yakınında oturmak, sarılmak alışık olmayanlar için dayanılmaz oluyor.

Kokuyorsunuz hanımlar. Gerçekten kırmak, üzmek için söylemiyorum. Bu nasıl bir meret ki, eviniz, kıyafetleriniz, saçlarınız hatta masum yavrularınız bile sigara kokuyor. Bu kokuyu hiç bir parfüm, hiç bir losyon bastıramıyor. Hatta sigara ve parfüm kokusu birleştiğinde daha dayanılmaz bir hal alıyor.

Eviniz kokmasın diye, tuvalet ve banyoda içince de komşuların evini kokutuyorsunuz!
Bir kaç yıl boyunca sigara içen bir kadını yüzünden, parmaklarındaki sarılıktan, sesinden tanırsınız. Çünkü zamanla sesinde bariz bir kalınlaşma, erkeksi bir ton meydana gelir. Hatta tavırlarında bile o erkeksi hali fark edebilirsiniz.

Ege Üniversitesi Beyin Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (EBAM) yaptığı deneylerde, Nikotinin, östrojen hormonu üzerinde etki yaparak kadınları erkekleştirdiği sonucuna ulaştı.
Bir de işin maddi boyutu var tabi. Hem erkek, hem kadının sigara içtiği bir evde, aylık masraf ne olur hiç düşündünüz mü?

O parayı her ay sadaka olarak ver deseniz, kaç kişi kabul eder merak ediyorum…

Üzgünüm ama İslami kesimin kızları da bohem tavırlarla içiyor zehirli çubuğu. Ne diyelim?

Allah acil şifalar versin!

Cahide Sultan


Bu makale toplam 308 kez görüntülenmiştir. Yayın Tarihi: 05.01.2016 00:00:25

 Sayfayı Yazdır
 YAZDIR


Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.


Sizde YOcoin yatırımcısı olmak İçin Öncelikle Alttaki Ön Başvuru Formunu Doldurun Özel Temsilcimiz Sizi Bilgilendirecek & Siz de Firma Adı Temsilcisi    ANA SAYFA     YOcoin Nedir     FIRSATLAR     YOcoin Üye Olma     ÜCRETSİZ KAYIT     DUYURULAR    
MAKALELER     VİDEO ALBÜM     KAZANÇLAR     SUNUM     BİZE ULAŞIN     İletişim Formu     FOTO ALBÜM    

TEL: 47100   E-POSTA: mehmetbilem1981@hotmail.com

 Fusion Life
Fusion Life

YOcoin Türkiye - YOcoin ile Hayatınız Değişecek © 2015 - 2017    Her Hakkı Saklıdır.